Czym jest papier waflowy? Jest to jadalny papier najczęściej zrobiony z mąki ziemniaczanej lub ryżowej. Papieru waflowego można użyć do zrobienia kwiatów, piór, skrzydeł jak i różnych innych ozdób. Jest też jednym z moich ulubionych materiałów do dekoracji tortów!

Jeżeli jednak nie zadbamy o nasz papier waflowy to po czasie skruszeje i nie będzie się nadawał do użycia. Jak więc o niego zadbać aby przedłużyć jego użyteczność? Jest to stosunkowo proste. Woda czy wilgoć nie idą w parze z papierem waflowym – nadmierna ilość wody go zdeformuje a w najgorszym wypadku rozpuści. Jednak ta sama woda pomoże przedłużyć użyteczność papieru waflowego – jeżeli oczywiście zrobimy to poprawnie…

Potrzebne akcesoria:

  1. Plastikowe pudełko, o rozmiarze trochę większym od rozmiaru kartek papieru waflowego jaki mamy. Ja do tego celu mam pudełko z Ikea.
  2. Ręcznik papierowy.
  3. Folia spożywcza.

Papier wkładamy do pudełka, tak by się swobodnie zmieścił.

Lekko moczymy ręcznik papierowy i wkładamy do kubka. Kubek umieszczamy w pudełku tak by papier w nim umieszczony nie stykał się z ręcznikiem papierowym.

Górę pudełka zakrywamy folią spożywczą i zamykamy pudełko.

Wilgotny ręcznik papierowy będzie w pudełku z czasem parował i nawilżał papier waflowy. Działa to jak odżywka. W ten sam sposób można też przywrócić skruszały papier waflowy do stanu używalności.

 

 

SaveSave

SaveSave